Komunikat nr 1 – zawody GPO w dyscyplinie spławikowej 13.10.2024 r. Boguszyce

Komunikat nr 1 – zawody GPO w dyscyplinie spławikowej 13.10.2024 r. Boguszyce Sekcja Spławikowa oraz Kapitanat Sportowy Okręgu PZW we Wrocławiu zapraszają na okręgowe zawody spławikowe zaliczane do GPO, które odbędą się w dniu 13.10.2024 r. na stawie w Boguszycach   Harmonogram zawodów 1. do godziny 8.00 Potwierdzenie na łowisku uczestnictwa zawodnika 2. 08:00 -8:30 - sprawdzenie list i losowanie komputerowe 3. 08:30–9:00 - dojście do stanowisk 4. 9:00 - I sygnał – wejście na stanowiska 5. 9:40 - II sygnał – 5 minut do rozpoczęcia kontroli zanęt i przynęt 6. 10:50 - III sygnał  – nęcenie zanętą ciężką 7. 11:00 - IV sygnał – rozpoczęcie zawodów 8. 14:55 - V sygnał – 5 minut do końca zawodów 9. 15:00 - VI sygnał – koniec zawodów 10. 15:00 -15:30 - ważenie ryb na stanowiskach 11. 16.15 - Ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów.   Przypominamy, że drużyny składają się z 3 zawodników startujących w kategorii seniorów. Zapisy na zawody do dnia 10.10.2024 do godziny 14:00 (czwartek) drogą mailową na adres  asystent@pzw.wroclaw.pl lub SMS 603 672 107. W tytule maila należy wpisać *"zgłoszenie II tura GPO spławik 2024". E-maile bez tego tytułu nie będą brane pod uwagę.* Dojazd do sektora/sektorów seniorskich od strony lasu tylko przy użyciu systemów transportowych. Sektor juniorów oraz kobiet będzie zlokalizowany od strony basenu. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona do 50 1. W zawodach może wystartować każdy członek Okręgu PZW we Wrocławiu posiadający opłaconą składkę członkowską oraz składkę na ochronę i zagospodarowanie wód na rok 2024. 2. Wędkujemy zgodnie z aktualnymi przepisami zawartymi w ZOSW  oraz regulaminem zatwierdzonym przez Zarząd Okręgu (regulamin znajduje się na końcu ogłoszenia). 3. Zawody będą rozgrywane w 3 kategoriach. Kobiet, Juniorów (do 20 r.ż. włącznie) oraz Seniorów. 4. Klasyfikacja drużynowa - 3 seniorów. Dopuszcza się start w drużynie zawodnika z kategorii kobiet lub juniorów. Start w drużynie oznacza rezygnację ze startu w kategorii kobiet/juniorów.   Nie przestrzeganie powyższych zasad przez zawodników skutkować będzie dyskwalifikacją. *Regulamin -  zawody z cyklu GP Okręgu oraz MO – dyscyplina spławikowa* a. Zawody rozgrywane są z aktualnie obowiązującymi Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego dla dyscypliny Spławikowej. b. W sezonie 2024 organizator przewiduje zorganizować dwuturowe MO oraz 4 tury GPO c. Dwuturowe mistrzostwa okręgu (MO ) odbędą się w klasyfikacji indywidualnej. d. Zwycięzcy zawodów otrzymają tytuł Mistrza Okręgu oraz uzyskają prawo startu w Mistrzostwach Polski e. Mistrzostwa Okręgu w kategorii U-15, U-20, U-25, Kobiet będą rozgrywane w terminie Mistrzostw Okręgu Weteranów. f. Zawody z cyklu GPO – 4 tury (klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa ) oraz MO (klasyfikacja indywidualna) Wyłoni Wędkarza Roku oraz Drużynę Roku. Do klasyfikacji Wędkarza Roku zaliczanych będzie 5/6 tur. Do klasyfikacji Drużyny Roku zaliczane będą 4/4 tur GPO m- brak odpisu najsłabszej tury. g. Drużyna składa się z 3 zawodników oraz 1 zawodnika rezerwowego. Zawodnik w danym sezonie może wystąpić tylko w jednej drużynie. Składy drużyn podawane są na pierwszych zawodach GPO. h. Opłata startowa za udział w GP Okręgu w sezonie 2024 wynosi: - indywidualnie – 50zł za zawodnika, dotyczy kategorii seniorów, kobiet, U-25 - drużynowo – 90zł za drużynę (dla zainteresowanych drużyn, przy czym nagrody będą rozdzielane tylko wśród drużyn, które wniosły opłaty we wszystkich zawodach, w których brały udział. Ilość nagród uzależniona jest od ilości startujących drużyn, podział nagród zostanie ustalony przez Kierowników drużyn na I zawodach GPO) i. Opłata startowa za udział w MO w sezonie 2023 - indywidualnie – 35zł za zawodnika ( za I turę ) dotyczy kategorii weteranów, seniorów, kobiet, U-25 j. Kadra okręgu w każdej z kategorii będzie wyłania z klasyfikacji rocznej 6 tur – ( 2 tury MO oraz 4 tury GPO).  Jedna najsłabsza tura zostanie odpisana. Okręgowy Kapitanat Sportowy serdecznie zaprasza wszystkich zawodników.

Powiadom znajomego: